Loodav võimuliit ei pruugi leida raha maanteede laiendamiseks


Kuigi kaks võimaliku valitsusliidu osapoolt kolmest on lubanud Eesti maanteesid laiemaks ehitada, tuleb liiduläbirääkimistelt signaale, et tegelikult jagub raha peamiselt vaid olemasolevate teede korrashoiuks.

"Teedehoiukavaga peaks edasi minema nii, et meil on võimalik neid teid, mis me oleme juba rajanud, hooldada piisavalt," ütles peaminister Kaja Kallas Rahvusringhäälingule.

"Prioriteet on selles jah, et olemasolevad teed saaksid parandatud ja säilitatud ja siis vaadata, kas me leiame ka võimalusi investeerida ka uute vähemalt 1+2 teede ehitusse Pärnusse, Tartusse, Narva," rääkis Marek Reinaas.

Nende juttu toetab teedehitajate seisukoht, kelle hinnangul on juba oluline juba olemasolevaid teid hooldada nii, et need ei laguneks. "Olemasoleva teedevõrgu säilimise mõttes on juba raha liiga vähe olnud," rääkis teedeehitaja Verston juhatuse esimees Veiko Veskimäe.

Maanteede laiendamise poolt olid enne valimisi enamus Eesti erakondadest, nende seas ka Rohelised, kes toetasid Rootsi kogemuse põhjal 1+2 põhimaanteede rajamist. Sotsiaaldemokraadid oma programmis maanteede laiendamist ei maininud.

ERR/Levila