Ülevaade koroona ümber käivast heategijate sõjast


Heategijate sõda on olukord, kus inimesed tahavad head, kuid ei suuda lahendustes kokku leppida. Tagajärjeks on tülid, valeinfo ning heitlikud sammud. Koroonanumbrid on kiirelt kasvamas ning heategijate sõda COVID-19 kriisi ümber täies hoos.

Siin väike ülevaade olulistest arengutest:

Delfi ja EPL peatoimetaja Urmo Soonvald ründas eile teravalt valitsust ning eelkõige peaministrit ja sotsiaalministrit, süüdistades neid suutmatuses Eesti elanikke piisavalt kiiresti koroona vastu vaktsineerida.

Samal päeval ütles Kaja Kallas, et pooldab vaktsineerimata inimeste vabaduste täiendavat piiramist, sealhulgas vaktsineerimata inimeste ravijärjekorras tahapoole lükkamist.

Peaministri ettepanek tekitas tormilisi vastukaja opositsiooni seas ning täna taandus Kaja Kallas sellest ettepanekust, nimetades seda vaid üheks laual olnud teoreetiliseks ideeks.

Katre Kõvask Tallinkist heitis aga valitsusele ette kriisiplaani puudumist.

Samal ajal otsustas Leedu Delfi teatel maksta vanuritele 100 eurot selle eest, et nad end vaktsineeriksid.

Peaminister andis täna Delfile intervjuu, kus ei välista teatud rahalist toetust vaktsineerijatele ka Eestis. Hiljuti on Eesti valitsus vaktsineerimise eest lisarahaga premeerinud Eesti hooldekodusid.

Lisaks ütles Kallas, et valitsus kavatseb siiski ka arutada vaktsineerimata isikute vabaduste piiramist, kuid mitte ravijärjekorra lõppu liigutamist.

Terviseamet korraldas pressikonverentsi, kus nentis, et haiglakohti võib peagi väheks jääda ning sel juhul on uued piirangud vältimatud.

Täna pidi jõudma 55 000 Lasnamäe postkasti valitsuse voldik vaktsineerimisvõimaluste kohta.