Kuula(58 min)

Levila teadussaate uues osas avab Maarja Merivoo-Parro südamega seotud meditsiinilisi ja kultuuriloolisi salalaekaid.

  • Saatejuht, toimetaja, monteerija:Maarja Merivoo-Parro
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Originaalmuusika:Janek Murd
  • Avaldatud:10.2021

Mida südamekirurgid lõikuse ajal mõtlevad? Kuidas päris elu filmides nähtust erineb? Mis tunne on lõikust igatseda ning millised patsiendid arstidele hinge lähevad? Avameelselt vastavad Tartu Ülikooli kliinikumi kirurgid Dr. Raili Ermel ja Dr. Arno Ruusalepp.

Saate teine lugu viib aga kaugesse minevikku: 160 aastat tagasi suri Saksamaal noor aadlimees Erich Stenbock, kes käskis oma südame rinnust välja lõigata ja Kuusalu kiriku seina sisse lukustada. Levila mikrofonil õnnestus kinni püüda hetk, mil kunstiajaloolased selle taas ilmavalguse kätte tõid. Kummalise loo jäljed viivad Narvast Firenzesse ja Kolgast Oxfordi ning seovad kohalikud krahvid globaalsete kultuuriheerostega.

Saate viimane paluke toob aga stuudiosse Märt Avandi, Kadri Voorandi, Mari Jürjensi ja Egert Milderi, keda ühendab üks kummaline armastus, mis ometi nii paljudele eestimaalastele tuttav.

Kasutatud muusika:
Eesti Koolinoorte Segakoor, dir. Taavi Esko: Cyrillus Kreek – Mu süda, ärka üles
Mari Jürjens – Keha
Janek Murd – Kuidas ehitada kosmoselaeva?

Aita meil levida, jaga meie linke.
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.