60 sekundit

60 sekundit: Isegi kui me oleme vabad, peame olema täpsed

Neljapäev, 05.05.2022

  • Autor:Levila toimetus
  • Avaldatud:05.2022

Danieli 60 sekundit: kui vabad me tegelikult oleme?

Eesti sai kõrge hinde meediavabaduse edetabelis. Oleme maailmas neljandal kohal! Ma ise usun ka, et me oleme laias laastus vaba ajakirjandusega riik.

Ometi tekib seda uudist lugedes küsimus, kas me siiski oleme muutunud aastaga paremaks või on asi milleski muus. Ning kes teised, kui ajakirjanikud ise peaks küsima kriitilisi küsimusi isegi siis, kui neid kiidetakse!

Näiteks metoodika. Lähemal uurimisel selgub, et meediavabaduse indeksi arvutamise viis muutus just nüüd. Indeksi koostajad hoiatavad seetõttu ka eelmise ja praeguse perioodi liiga innuka võrdlemise eest:

Allikas: https://rsf.org/en/rsfs-2022-world-press-freedom-index-new-era-polarisation

Seega võib-olla me siiski ei ole otseselt tõusnud indeksis, kuna küsimused polnud võrreldavad. Tegelikku liikumist paremuse või halvemuse suunas saame paremini jälgida tulevikus.

Mari 60 sekundit: karuuputus politseis

Alates märtsi algusest on Politsei- ja Piirivalveamet kogunud oma töötajatelt ja teiste riigiasutuste kaudu mängukarusid, et kinkida kohe Eesti piiril igale Ukrainast saabuvale lapsele kaisuloom. 

Piirivalvurid on ulatanud väikestele ukrainlastele juba tuhandeid mängukarusid, kuid politsei üleskutse peale kogunes nii palju pehmeid loomi, et politsei karuvarud on tohutud. 

Nüüd nähakse PPA-s kurja vaeva uue omaniku ootel karude hoiustamiseks ruumi leidmisega.

Pildil kohalik karuuputus PPA kontoris Tartus. Foto: PPA

Inforuum. Mida me ise loeme, kuulame või vaatame?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.