60 sekundit

60 sekundit: Kuidas kukkuda?

Neljapäev, 20.01.2022

  • Autor:Levila toimetus
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Avaldatud:01.2022

Doktor Käntsa 60 sekundit: kuidas õigesti külg maha panna

Niisiis, sa kaotad libedal kõnniteel tasakaalu. Jalgealune on läinud, sa vehid kätega, proovid haarata seinast, see ei aita, siiski üritad  mingeid pool-jooksusamme, poekott koos arbuusiga teeb õhus suure tiiru ning lendab partsti vastu maad, sa oled ikka kuidagi veel püsti? Ikka võitled? 

Aitab küll, lase parem minna, pane see külg ükskord maha. Lõtvu! Nii on parem. Me peame kukkumisest rääkima, sest tänavad on libedad! Kaskadöörid soovitavad kukkumisel panna tähele järgmist:

– Mida rohkem pinges sa kukkudes oled, seda suurem on võimalus viga saada. Proovi hoida keha lõdvem!

– Ära ole tikksirge, kukkudes on parem kõverdada küünarnukid ja põlved. Niimoodi põrutad oma käsi-jalgu vähem, neil on ruumi kõverduda ja luud-kondid võivad terveks jääda.

– Kaitse pead. Ettepoole kukkudes pööra seejuures nägu kõrvale. Tahapoole kukkudes pööra lõug vastu rinda, et hoida kukalt. 

– Proovi kukkuda pehmetele kehaosadele, nagu näiteks tagumik, lihased. 

– Kui võimalik, siis rulli edasi, et kukkumise hoog ühtlaselt maha võtta.

Mari 60 sekundit: Anna Levandi kukkumiskool

Ma kukkusin neljapäeval ülilibedal Tallinna tänaval. Mul oli aga meeles alles hiljuti jäävihma ootuses “Ringvaates” näidatud iluuisutamistreener Anna Levandi kukkumiskoolitus. Üritasin sealt kõrva taha pandut järgida selle murdosa sekundi jooksul, mis mind maast lahutas. 

Anna õpetas, et tuleb maanduda pehme koha peale. Pepu on pehme. Tuleb end kallutada ette, et kaitsta küünarnukki või pead. Kindlasti ei tohi kukkuda taha, siis võib pea ära lüüa. Otse põlvedele prantsatamine on väga halb. Püsti tõusmiseks tuleb hoida keharaskus ees ja käed maas.

Minu tulemus: püüdsin kukkuda pepuli, maandusin puusale. Lõin hirmsa pauguga ära küünarnuki, mis siiani suriseb. Põrutada sai ranne. Kuidagi maandusin ka otse sabakondile ning samas on padusinine ka põlv. Olin sirakil sõlmes ja püsti ka eriti ei saanud. Pea jäi terveks!

Joonase 60 sekundit: Levila kriipseldused. “Raierahu”

Kui Levila illustraator Joonas Sildre vaatab tähtsaid jooniseid, haarab ta käsi pliiatsi järele ning graafikute vahele ilmuvad pildid.

Vaata ise, kui ei usu:

Inforuum. Mida me ise loeme, kuulame või vaatame?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.