60 sekundit

60 sekundit: Moderna ja Molbert

Neljapäev, 27.01.2021

  • Autor:Levila toimetus
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Avaldatud:01.2022

Danieli esimene 60 sekundit: Mo-mo-mo-moderna!

Moderna on nimi, millesarnastega nimetati eelmisel sajandil värskeid asju. Näiteks moodsa kunsti muuseume. Moderna. Moodne elu. Džässmuusika mängib ja sina kallad endale raketikujulisest kohvikannust musta kohvi ning vuristad elektrivahustiga piimamütsikese peale. 

Moderna on ka firma nimi, mis toodab COVID-19 vaktsiini. Seda manustatakse täna Eestis ühe suure 100 milligrammise doosina ning Moderna on väitnud, et sellises koguses süstituna on see ka üsna tõhus koroonaviiruse uuema omikrontüve vastu. 

Võib-olla seetõttu lasingi endale Moderna tõhustusdoosi teha ning tõepoolest, oligi jazz! 48 tundi kontrollimatuid külmavärinaid. Eile läksid üle. 

Hoiatus: selliseid kõrvalnähtusid saab infolehe järgi siiski vaid üks kümnest!

Danieli teine 60 sekundit: Molbert kuulipildujapesas

Ta nimi on Molbert (nimi muudetud). Kuna ta isa tundis vallavanema tädi sõpra, siis sai ta soodsatel asjaoludel erastada vana kuulipildujapesa ühes Eesti rannas. Ehitas teise korrusegi. Pani klaasid ette. Tassis köögi sisse. Nüüd jäi veel viimane asi: et inimesed mööda ei käiks, kui ta sillerdavat merd imetleb.

Molbert sai muidugi aru, et kui ta ranna kohe oleks kinni pannud, siis oleks ta närvi ajanud kõik kohalikud ja turistid korraga. Ilmselt saanuks inspektoridki kaela. Nii et kõigepealt pani mitmesse kohta kirja “Eramaa!”. Siis ehitas ta väikese kadaka-aia, kuid jättis värava lahti. Et no käige siis läbi, ma lihtsalt ilu pärast. Siis pani vahepeal väravat juba kinni. Ühel hetkel pani taba ette. Lõpuks ei viitsinud keegi enam kiruda, inimesed käivadki ringiga.

See kõik tuli meelde, kui kuulsime uuest seaduseelnõust, mis sel nädalal parlamenti jõudis, kuid õnneks ka sealt välja kukkus. Mõtleme ikka seda eelnõud, mis Molbertil oleks lasknud mereääre täis ehitada.

Joonase 60 sekundit: Levila kriipseldused. “Suhteline vaesus”

Inforuum. Mida me ise loeme, kuulame või vaatame?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.