60 sekundit

60 sekundit: Suured ja väikesed küsimused

Teisipäev, 26.10.2021

  • Autor:Levila toimetus
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Avaldatud:10.2021

Janno 60 sekundit: ma ei saa aru

Sarnaselt paljudele eestlastele on mul mure ja ma ei saa aru, mis meie riigis viimasel ajal toimub.

Ma ei saa aru, miks valitsuse hääl kaitsesüstimise selgitamisel on jäänud nõrgaks.

Ma ei saa aru, miks peaminister ütles, et vaktsineerimata inimesed võiks tõsta plaanilise ravi järjekorra lõppu.  

Ma ei saa aru, miks kultuuriminister Anneli Ott on vaktsineerimata, miks ta on ikka minister, kui suhtleb minimaalselt alluvatega ja kultuurivaldkonna inimestega? Kas vaid ministriks olemise pärast?

Ma ei saa aru, miks valitsus kasutab oma pressiteates väljendit „kontrollitud tegevused”. Mida see tähendab ja kes keda kontrollib?

Ma ei saa aru, kes ja kuidas hakkab kontrollima uute piirangute täitmist ja ma kardan, et seda ei tehta või tehakse puudulikult.

Ma ei saa aru, miks toodi laupäeval vaktsiinivastasele üritusele rahvast ilma maskita eakaid täis kiilutud bussiga? Ma ei saa aru, keda see aitab? Neid inimesi, arste või siiski viirust ennast?

Danieli 60 sekundit: ma hoiatan inimkonda selle lambada-poti eest

Keset pandeemiat võib juhtuda, et suurte lahendamata küsimuste keskel ajab ka väike detail närvi. Meil on kodus laste vetsupott, ümmarguste äärtega, mugav nagu muumitrolli tugitool. Ja muide, see pott mängib “Lambadat”. Et teed number 1 või 2, siis kõlab preemiaks 8-bitine retrohitt. 

Varsti pärast poti ostmist selgus, et sellest on võimatu midagi nii-öelda puhtalt välja valada. Ikka lendab mingeid tilku kuskile kõrvale. Lisaks on potil ka mingid imelikud vetruvad jalalabad, mis peaksid teda paremini põrandal püsti hoidma, kuid kui seda natuke kõrgemalt põrandale vajuda lasta, siis põrkab pott tagurpidi ja veereb kraanikausi alla. 

“Lambadat” mängib see aga enamasti öösiti, siis, kui keegi pole küsinud. Lihtsalt hakkab lõõritama, nagu oleks meil kodus veel üks nähtamatu laps, kes on sinna pissinud. Kui palju nutikaid leiutisi on tarvis, et vannituba täielikuks põrguks muuta?

Inforuum. Mida me ise loeme, kuulame või vaatame?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.