60 sekundit: Tänastele ja homsetele lastevanematele

Neljapäev, 10.03.2022

  • Autor:Levila toimetus
  • Avaldatud:03.2022

Danieli esimene 60 sekundit: lapsed Ukrainas

Lood Ukraina laste hukkumisest on kõige valusamad. Ja isegi kui lapsed on jõudnud turvalisse kohta, siis vaadates fotodel nende tutimütse ja jopesid, mis on samasugused nagu mu oma lastelgi, tunnen valusat torget, kui mõtlen, et nad on juba näinud oma elus jubedusi, mida nad ei unusta kunagi.

Kuidas rääkida lastest sõjas? Kuidas rääkida nii, et see oleks taktitundeline, kuid samas kutsuks ülejäänud maailma tõesti mõistma, kui julm on sõda? Meenuvad ka pildid ahastuses Palestiina vanematest, elutud laste kehad süles. 

Muud ei jää üle, kui peame lihtsalt rääkima. Kogu maailma tänastele ja homsetele lastevanematele.

Žitomõr, Ukraina. 06.03.2022. Foto: Erik Tikan

Eriku 60 sekundit: kuulivestid päästavad Ukrainas elusid

Mõned päevad tagasi otsisid EPL-i kolleegid võimalusi saata Ukraina ajakirjanikele kuuliveste. Kuulivest on võimeline kinni pidama automaadikuuli. Selle tõestuseks tulid näiteks hiljuti uudised Sky Newsi ajakirjanike sattumisest tule alla, ning just vest päästis ühe ajakirjaniku elu. 

Sama kehtib kindlasti ka abitöötajate ja arstide osas. Võib-olla on sul kodus selline vest olemas? Mõtle, äkki võib see Ukrainas kellegi elu päästa. 

Joonase 60 sekundit: laste arvamus sõjast

Joonas Sildre kogus kokku laste arvamusi sõjast ning joonistas nende põhjal mõned pildid. Üks neist on siin:

Illustratsioon: Joonas Sildre

Danieli teine 60 sekundit: kas see kiri meeldib sulle?

Ja muide, tere, uued tellijad, sest jah, uusi Levila uudiskirja tellijaid on seoses Ukraina sündmustega liitunud hoogsalt.

"60 sekundi" uudiskirja saadame tavaliselt korra nädalas. See räägib lühikesi lugusid elust Levilas. Sageli jõuavad siia lood, mis juhtusid meie endiga mõnda suuremat lugu tehes. 

Aga tahaksime kuulda sinu käest, hea uus või vana lugeja, kas sulle meeldib meilt neid "60 sekundi" kirju saada? Mis meeldib? Mis võiks olla teisiti?

Oma vastuse võid saata meile näiteks aadressile: info@levila.ee

Inforuum. Mida me ise loeme, kuulame või vaatame?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.