60 sekundit

60 sekundit: “Vapilõvi” uus peatükk ja renditööstus

Neljapäev, 19.05.2022

  • Autor:Levila toimetus
  • Illustratsioon :Joonas Sildre
  • Avaldatud:05.2022

Danieli esimene 60 sekundit: miks oli presidendi ees lauamikrofon?

Kas sa tead, miks on selles saates presidendi ette põrandale pandud lauamikrofon?

Kui sa tahad sellest ja muudest eelmise presidendi eripäradest lähemalt lugeda, siis sai meil just valmis uus peatükk presidendiraamatust “Vapilõvi”!

Danieli teine 60 sekundit: renditööstus on kohal

Meie pere elas tühjas majas. Esimesel korrusel oli küll veel üks pere ning teisel oli ka keegi, kuid muidu oli see maja tühi. Mitte sellepärast, et see oleks halb maja olnud. Või halvas kohas. Vastupidi. Kesklinnas, väga ilus. Kuid tühi oli ta sellepärast, et ülejäänud korterid ootasid turiste.

Vaatasime nende pilte Airbnb-s. Suveniiripoest ostetud kunst, vimkakirjadega tassid (“I am adulting today”, “Coffee, tea or me?”). Kui lõpuks turistid tulid, polnud neil otseselt midagi viga. Üks oli ajakirjanik New Yorgist. Kuid midagi oli nagu puudu, see tunne, et tahaks päris naabreid. 

Eile ilmus Levilas uudis sellest, et sajad Eesti korterid on ühe ettevõtte käes. Mitte ainult meil, vaid enamustes suuremates keskustes üle maailma on korteritest saanud investeerimistooteks pakitud kapital, kuid mõnes mõttes pole need siiski enam kodud vanas mõttes. Või on?

Inforuum. Mida me ise loeme, kuulame või vaatame?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.