töö

Kas ka sina oled vaikselt lahkuja?

Levila töötab uue loo kallal – kas videokõnede ajastu on kasvatanud nende inimeste hulka, kes ainult teesklevad töö tegemist?

  • Lugu:Daniel Vaarik
  • Video:Hardi Keerutaja
  • Avagif:Riigikogu kunagine otseülekanne
  • Avaldatud:10.2023

Kui me sellel esmaspäeval Levila koosolekul vaiksest lahkumisest rääkima hakkasime, läksid kolleeg Erik Tikani silmad kohe põlema. Ta rääkis meile loo ühest vanemast mehest ühes tehases, kes oli endale masinate taha onni ehitanud, et ülemuste silma alt ära saada. Selles kohas ta siis redutaski igal võimalusel. Ning palk jooksis.

Daniel aga on kohtunud inimesega, kes töötas korraga mitmes kohas. Kuigi iganädalaste videkõnede jaoks olid tal alati valmis väikesed töövõidud, mida raporteerida, ei olnud ta ammu hingega asja juures, sest ta ehitas parajasti oma uut firmat.

Neid inimesi võib nimetada vaikseteks lahkujateks.

Vaikne lahkuja, inglise keeles ka quiet quitter kirjeldab inimest, keda ei huvita enam tema praegune töö. Ta teeb tööd vaid nii vähe kui hädapärast vajalik, et mitte kinga saada, kuid ei grammigi rohkem.

Levilat huvitab, kas vaikseid lahkujaid on videokõnede ajastul juurde tulnud? Mis sina arvad? Kas oled ka üks vaiksetest lahkujatest, või tead mõnda? Võid julgelt jagada oma lugu meiega, kui kirjutad aadressil: lugu@levila.ee.

Sellele aadressile saabuvaid kirju näeb vaid üks inimene ning me tagame sinu anonüümsuse!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.