Daniel Vaarik,
Kersti Kaljulaid,
Putin,
Ukraina sõda,
Vapilõvi

Vapilõvi. Teekond Putini juurde

President Kersti Kaljulaidi ametiajast rääkiva järjeloo uus peatükk.

  • Autor:Daniel Vaarik
  • Foto:Mattias Tammet
  • Avaldatud:06.2022

“Vaatan Putinit, tema vilavat pilku, ja mõtlen – kurjategija, mõrvar. Kõik, mida me temast arvasime või mida kartsime Venemaa plaanide kohta, on järjekordselt tõeks osutunud, miski pole muutunud.

Kuid sel kevadpäeval Moskvas oli kõik rahumeelne. Pooletunnisele kohtumisele järgnes pooleteisttunnine lõuna koos Putini ja välisminister Lavroviga. Must kalamari, pelmeenid krabidega, mürklid ning Usadba Divnomorskoje vein väidetavalt isiklikult Putinile kuuluvast istandusest Musta mere ääres.”

Levilas ilmuva Daniel Vaariku raamatu "Vapilõvi" viies peatükk räägib Kersti Kaljulaidi teekonnast kohtumisele Kremlis, Ukraina sõja eelsetest hirmudest ning sellest, mida üldse saab Eesti president sõjaohu vähendamiseks ära teha.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.