Suur küsimus, kas maksta vaktsineeritutele raha?



Sel nädalal on Eestis palju tähelepanu saanud idee raha abil inimesi ennast koroona vastu vaktsineerima meelitada.

Anname kiire ülevaate raha maksmise ümber tekkinud arutelust.

Kui asi puudutab COVID-19 vastu vaktsineerimist, siis on Eesti üks aeglasemaid Euroopa riike.

Isegi kui valitsusel pole kõigi inimeste usaldust, on riigi rahakotis tänu kiirele majanduskasvule lisaraha. Samuti on suure hulga koroonahaigete ravimine ning piiratud majanduse turgutamine riigile nagunii väga kallis. Miks siis tõesti mitte maksta raha neile, kes teevad midagi selleks, et mitte haigeks jääda?

Eelmine nädal.

Valitsus otsustab maksta vaktsineeritud töötajatega hooldekodudele preemiat. Sellega sidus riik juba korraks vaktsineerimise rahalise preemiaga.

Kolmapäev.

Leedu otsustab maksta üle 75-aastastele vaktsineeritud pensionäridele 100 eurot.

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski arvates tuleks maksta neile perearstidele 10 000 eurot tulemustasu, kelle nimistus on enamus 80- aastaseid vaktsineeritud ning vanematele inimestele endile võiks pakkuda 250 euro suurust hambaravihüvitist.

Neljapäev.

Valitsus arutab ideed maksta vaktsineerida soovijatele preemiat.

Peaminister Kaja Kallas ütleb valitsuse istungi järgsel pressikonverentsil, et tema isiklikult inimestele otse maksmist vaktsineerimise eest ei toeta, kuid mõeldavad on erinevad muud boonused.

Reede.

Endine Terviseameti töötaja Martin Kadai arvab Terevisioonis, et kui juba vaktsineerimise eest tasu maksta, siis kõigile, ka neile, kes juba on vaktsineeritud, sest selline süsteem oleks õiglane.

Keskerakond levitab oma ettepanekuid vaktsineerijate premeerimiseks, need sisaldavad rahasadu nii vaktsineerijatele, perearstidele kui ka omavalitsustele.

Levila