Relvastunud Eesti

Levila seikles nelja kuu jooksul relvamaailma telgitagustes. Valmis haruldaselt põhjalik seitsmeosaline lugudeseeria.

See on mõeldud neile, kes alles mõtlevad relvaloa taotlemise peale kui ka neile, kel on kodus üle 20 relva. Samuti inimestele, keda relvad muul moel huvitavad, puudutavad või hirmutavad. Me proovisime kõik omal nahal järele. Vajutasime püstoli ja pumppüssi päästikut ning filosofeerisime ühiskonnast, kus kõigil on relv vöö vahel. Sõna saavad kümned ja kümned inimesed, relvafanattidest politseinike ja riigiametnikeni välja. Ükski valus küsimus ei jää küsimata.

Siit leiad kõik, mis Eesti relvanduses aastal 2023 oluline. Lugemiseks, vaatamiseks, kuulamiseks.

Kuula

47 min

Levila proovis järele, kui kerge või raske on Eestis relvaluba hankida.

Vaata
elu,
Julgeolek

Kadi & Glock

14 min

Inimestel on üha enam relvi. Tippjuht ja arst Kadi Lambot räägib, missugune oli tema teekond relvani.

Vaata
elu,
Julgeolek

Lõpuboss

20 min

Levila relvalugude viimasel kangelasel on rohkem relvi kui kõigil teistel sarjas osalenutel. Mida Aron oma relvadega teeb, mida mõtleb Ukraina sõjast ja millise jälje jättis Eesti relvaomanike mainele Mikk Tarraste juhtum?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!