Vaata(18 min)

Nad muutsid Eestit II: Kui meil poleks ID-kaarti

Kas sa teadsid, et Eesti ID-kaardi saatus on vähemalt korra rippunud juuksekarva otsas? Ning kas sa mäletad, et mõni aeg tagasi oli oht, et keegi võib su kaardi lahti häkkida? Kui tegutsemas poleks olnud neid kolme naist, poleks meil ehk ka sellist digitaalset isikutunnistust nagu meil täna on.

  • Režissöör:Marta Pulk
  • Produtsent:Marian Võsumets
  • Toimetaja:Hetlin Villak-Niinepuu
  • Operaator:Mattias Veermets
  • Avaldatud:03.2024

Meie digitaalne isikutunnistus ning sellel põhinev e-residentsus pole sugugi alati olnud nii enesestmõistetavad kui täna.

Kriiside lahendajad Ilona Leib ja Kirsti Ruul ning riigiametnik Ruth Annus on kõik kaasa aidanud sellele, et Eesti ID-kaart oleks selline nagu ta täna on.

Levila dokumentaalsari "Nad muutsid Eestit" räägib inimestest, kes on oma visaduse ja pühendumisega Eestit muutnud. Sari hakkab ilmuma Levilas korra kuus.

Sarjas varem avaldatud osad:

I Sõjaväenaised

Sarja valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut ja LHV.

Sari valmis Levila ja Lola Productions koostöös.Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.