Vaata(19 min)
elu,
Julgeolek

Nad muutsid Eestit I: Sõjaväenaised

Neile pakuti tööd kabinetivaikuses või tagalas, kuid nemad nõudsid meestega võrdset kohta lahingus. See on lugu sellest, kuidas Eesti sõjaväenaised on pidanud võitlema suhtumisega, et naiste koht ei ole eesliinil.

  • Režissöör:Marta Pulk
  • Produtsent:Marian Võsumets
  • Toimetaja:Hetlin Villak-Niinepuu
  • Operaator:Mattias Veermets
  • Avaldatud:02.2024

Kaptenmajor Ingrid Mühling, nooremseersant Ruth Tiik, vanemseersant Julia Aminova-Hellamaa on kaitseväe patrioodid, kes on valmis andma kõik, et kaitsta Eesti vabadust ja meie väärtusi. Hoolimata sellest on nad pidanud taluma eelarvamusi ning vahel lausa ahistamist.

Ennast pidevalt proovile pannes ning üksteist toetades on nad koos mõttekaaslastega avanud kaitseväes uusi võimalusi kõigile naistele, kes tahavad tulevikus sõjaväelasena karjääri teha.

Levila dokumentaalsari "Nad muutsid Eestit" räägib inimestest, kes on oma visaduse ja pühendumisega Eestit muutnud. Sari hakkab ilmuma Levilas korra kuus.

Sarja valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut ja LHV.

Sari valmis Levila ja Lola Productions koostöös.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.