Vaata(93 min)

Trail Baltic. Väljasõit rohelisse

Film loodusest ja inimestest, kes jäävad raudteele jalgu.

  • Režissöör:Marianne Kõrver
  • Peaosas:Hanna Samoson
  • Monteerija:Martin Männik
  • Helilooja:Janek Murd
  • Produtsent:Daniel Vaarik
  • Tegevprodutsent:Kristel Eplik
  • Toimetaja:Mari Mets
  • Avaldatud:05.2023

Levila seikluslik film "Trail Baltic. Väljasõit rohelisse" on nüüd tasuta vaadatav.

Loe ka arvamusi filmist:

"213 kilomeetrit naeru ja pisaraid".

Aleksander Tsapov, Müürileht

"Läbi lootuste, huumori ja kaotusvalu näitab «Trail Baltic», kuidas tunnevad end suurprojektist puudutatud inimesed. Filmi taustana rullub lahti katkematu maastik, mis on kõigi märkide järgi määratud peagi muutuma."

"Pärast Rail Balticu dokfilmi vaatamist kaob soov rongiga Berliini sõita."

Peeter Kormašov, Eesti Ekspress

"Nautisin seda elutervet ja hoogsat väikest roadmoviet täiega."

Ralf Sauter, Kinovärgiga Mandariin

"Juhuslikud vestlused ja olukorrad olid tihti niivõrd tabavad, et neid võiks pidada ette kirjutatud stsenaariumi etendamiseks."

"Mu jaoks oli tegu loodusfilmiga, kus midagi ei ilustatud. Eks me ole ammu harjunud jehoovatunnistajalike kaadritega, kui näidatakse meie loodust. Harjunud ka seda ilu nägema. Raudteerada, mida Hanna meile näitas, ei olnud klantspilt, oligi loodus."

"Enne järelduste tegemist toob film esile selle, kui tähtis on lasta sündmustel tulla enda juurde just nii, nagu nad tulevad, oma kõige ehedamal, kõige lihtsamal kujul. Ainult siis sünnib selgus."

Helena Streimann, Sirp

"Marianne ja Levila tiim Daniel Vaariku eestvõttel on teinud ülilaheda doki Rail Balticast. Uuendusliku ja väga värskelt mõjuva. Ühesõnaga, point on selles, et üks sümpaatne matkaja Hanna kinnitab oma rinnale goprokaamera ja kõnnib jala läbi kogu Rail Baltica trassi Läti piirist Tallinnani. Läbi paksude metsade, tiheda võsa, üle mullitavate rabade ja lagedate põldude, kõike näeme läbi gopro ja Hanna silmade. Täpselt mööda trassi. Muidugi kohtab Hanna ka inimesi. Nii jahimehi, kui talunikke, aga juba ka töölisi, kes Rail Balticu ehitamiseks ettevalmistusi teevad. Ja kuna Hanna on nii sümpaatne, siis kujunevad kohtumised teesklematult ehedateks. Saab muheleda ja südamest naerda. Naerda igatahes rohkem, kui mistahes hiljutises Eesti komöödias, aga ka mõtelda. Päriselt mõtelda. Rohkem ei taha spoilida, a minu meelest üks Eesti kõige vägevamaid dokke üldse, sest filmis saavad kokku originaalne idee, kihvt peategelane ja ehe elu. Väga heaks filmiks lihvivad kogu loo aga Marianne vaimukas rezhii ning Janeki vinge muss. See kõik kõlab kokku peaaegu täiuslikult. Filmi pealkiri on "Trail Baltic- väljasõit rohelisse"- kui peaks teie trassile ette sattuma, vaadake kindlasti. Haiguste ravi, kontrollitud."

Filmitegija Urmas Eero Liiv

"Kokkuvõttes on „Trail Baltic” ka portree ääremaa unistusest olla ühendatud, kuid unistuse elluviimisel jääb ääremaa ise ette."

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.