Kuula
kapsapea

Kirjandus ja kulinaaria

Räägime kulinaarsetest naudingutest ja kannatustest, eriliselt maitsvatest kirjakohtadest, toidu ja võimu suhetest, paksudest ja peenikestest, näljast ja ülesöömisest.

  • Saatejuhid:Berit Kaschan, Ester Urbala
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Helikujundus:Janek Murd
  • Avaldatud:01.2021

Kirjanduspodcasti "Kapsapea" 2. osa.

Räägime kulinaarsetest naudingutest ja kannatustest, eriliselt maitsvatest kirjakohtadest, toidu ja võimu suhetest, paksudest ja peenikestest, näljast ja ülesöömisest.

Kulinaarsed lugemissoovitused:
C. Mothander “Kulinaarsed vested”, I. Murdoch “Meri, Meri”.

Saates kõlanud raamatud:
C. Warg "Köki ja Kokka Ramat", S. Masso “Rahvaste toite", A. Lindgren “Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist”, “Pipi Pikksukk”, “Karlsson katuselt”, “Vahtramäe Emil”, A. Kivirähk “Karneval ja kartulisalat”, J. Oro “Muna”, H. Laxness "Islandi kell”, E.M. Remarque "Läänerindel muutusteta”, E. Hemingway "Ja päike tõuseb", A. Dumas “Kolm musketäri", V. Beekman “Kodutute kodu”, T. Mann “Buddenbrookid”, T. Mann “Võlumägi”, M. Bulgakov “Meister ja Margarita”, F. Dostojevski “Idioot”, P. Süskind “Parfüüm”, I. Dinesen “Babette´i pidusöök”, L. Esquivel “Nagu šokolaadi keeduvesi”, I. Allende Aphrodite, W.S.Maugham “Antibes´kolm paksu naist, H. Fielding “Bridget Jonesi päevik”, R. Cusk Transit.

Viiteid kuulajatelt:
S. Aleksejevitš “Sõda ei ole naise nägu”, L. Cohen “The Flame”, A. Warner “Tige kokk”, E.M.Remarque “Triumfikaar”, T. Õnnepalu/Nigov “Harjutused”, E.Uus “Minu Prantsusmaa”, P. Mayle Encore Provence, R. Pilcher “September”, J.Durand “Retseptiraamat”, R. Reichl "Küüslauk ja safiirid", R. Dahl “Charlie ja šokolaadivabrik” ja "George'i imeline arstirohi", S. Rannamaa “Kadri”, K. Hamsun “Nälg”, G. Grass “Kammeljas”, S. Danler “Magusmõrkjas”, M. Atwood “Maitsev naine”, M. Simmel “See ei pruugi olla kaaviar”, V. Gross "Lasnamäelt alla", E. Shūsaku "Vaikus", C. Him "Mõranenud klaas kerkib pinnale", V. Jerofejev “Moskva-Petuški”, J.R.R. Tolkien “Kääbik”, McCall Smith, A. "Esimene daamide detektiiviagentuur", A.H.Tammsaare “Ma armastasin sakslast”, E. Vilde “Külmale maale”, J. Joyce Ulysses.

Kasutatud muusika:
Jaak Jürisson - Ta tuleb (muusika ETV saatest “Ahvatlev ettepanek” 1990)

Aita meil levida, jaga meie linke.
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.