Kirjanduspodcast Kapsapea

“Kapsapea” ärgitab lugema ja loetust rääkima, andes inspiratsiooni ja vabastades häbist, mida raamatute mittelugemine põhjustada võib.

“Kapsapea” on kirjandusteemaline jutusaade, mille keskmes on lugeja. Saadet veavad Berit Kaschan ja Ester Urbala, kes on veendunud, et kirjanduse kaudu saab rääkida ükskõik millest. Ja täiesti vabalt.
Igas saates vaatleme mõnd elulist teemat uuemate ja vanemate, tuntud ja vähem tuntud, rohkem ja vähem kapsaks loetud raamatute ning lugejatelt kogutud muljete põhjal. Osa neist muljetest saab alati ka ette loetud

Ester Urbala on kirglik lugeja, kellel on ilmunud novellikogu "Jumalik märk". Tema kirjatööd on ilmunud ajakirjades Looming ja Edasi.org.

Berit Kaschan on biblionaut, kes on veendunud, et lugemine teeb inimese õnnelikuks ja vabaks. Ja ei väsi seda kordamast.

46 min

Kirjandusklassikutest ja -klassikast: kuidas saada(kse) klassikuks? Mida vajab klassik argipäevas? Kas on parem olla klassik või rahvakirjanik?

49 min

Suvi on end mõnuga välja sirutanud ja “Kapsapea” otsustas selle täiusliku suvetunde eriti soojade tekstide ja meeleolumuusika kaudu kinni püüda ja ära salvestada. Nii igaks juhuks.

party book

43 min

Meenutame seda, mis tunne oli veel peol käia. Ikka läbi kirjanduse.

47 min

Sõbrapäeva puhul räägime sellest, kuidas avaldatakse armastust raamatutes.

Räägime kulinaarsetest naudingutest ja kannatustest, eriliselt maitsvatest kirjakohtadest, toidu ja võimu suhetest, paksudest ja peenikestest, näljast ja ülesöömisest.

37 min

Kirjanduspodcasti "Kapsapea" esimeses osas räägime, mida tähendab bibliofiiling ning mille järgi aru saada, kas ka sinul võib olla raamatuhäbi.