Kuula(49 min)
kapsapea

Suveöö unenägu

Suvi on end mõnuga välja sirutanud ja “Kapsapea” otsustas selle täiusliku suvetunde eriti soojade tekstide ja meeleolumuusika kaudu kinni püüda ja ära salvestada. Nii igaks juhuks.

  • Saatejuhid:Berit Kaschan, Ester Urbala
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Helikujundus:Janek Murd
  • Avaldatud:06.2021

Kirjandussaate "Kapsapea" 7. osa.

Sel korral sõidame Tove Janssoni suvesaarele, mängime Maughamiga tennist, joome võililleveini, kehastume Priidikuteks ja kanname mõnuga ette Suumani Sassi luulet, vaatame äikest Soolavaresel ja loomulikult kohtume mitmekülgse Nipernaadiga. Ning siis, kui suvesoe juba mõistust hakkab viima, tulevad vihm ja juulikuu pahed.

Saatest kõlama jäänud teosed:
T. Jansson “Suveraamat”, P. Mayle "Elu Provence'is", W. S. Maugham „Rangelt isiklik“, R. Bradbury “Võilillevein”, A. Gailit “Toomas Nipernaadi”, A. Aalmann “Verihaljas”, A. Ivask “Mere silmad”, A. Suuman ““Krähmukirjad. Luulet 1963-1966.””, A. Kasemaa „Mees otsib naist“, J. Sang “Palava päeva käes maas” / Chalice “Siuh”, HU? “Linnasuve laul” / L. Ojamaa “Linnasuwelaul”, M. Kangur “Armkude”, M. Heinsaar “Pingeväljade aednik”, K. Ehin “Kohtumised”, V. Luik “Mis oleks kui…”, F. S. Fitzgerald „Sume on öö“, J. Fowles „Eebenipuust torn“, A. Lindgren “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”

Kasutatud muusika:
Karavan - Pärlipüüdja 
Luigelaulunelik - Ukuaru valss 
Chalice - Siuh 
HU? - Linnasuve laul 
Ellerhein - Suveöö

Aita meil levida, jaga meie linke.
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.