Lemmikloomade varjatud maailm

Plaanid koju uut lemmikut võtta? Kuula või loe enne Levila uurimust lemmikloomade olukorrast Eestis.

  • Autor:
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Toimetaja:Hille Saluäär
  • Audiolugu loeb:Inga Salurand
  • Salvestus, helikujundus, originaalmuusika:Janek Murd
  • Avaldatud:11.2022

Meie pehme ja ohutu lemmiklooma silmades peegeldub teistsugune, äärmuslikum maailm. Seal on surnuks kallistamine ja malakaga virutamine. Eneseohverdamine ja räpane omakasu. Loom juhatab meid argistest kiiksudest sassis peresuheteni, ametkondlikust hoolimatusest kultuurisõdadeni.

Kuula

19 min

Lemmikloom võetakse tavaliselt suure hurraa, kaisutuste ja sotsiaalmeedia postituste saatel. Kuid varsti koidab paljudele argipäev, millest nad justkui midagi ei teadnud. Ega tahagi teada.

Kuula

18 min

Kui me tõttame looma päästma, tuleks endalt küsida: keda me õigupoolest päästame? Kas looma või enda emotsiooni?

Kuula

22 min

Inimesed üle loetud. Autod on üle loetud. Isegi põllumajandusloomade register on olemas. Aga lemmikloomade kohta ei tea keegi mitte midagi. Kui palju neid on või kui palju neid sureb.

Kuula

16 min

Peredes, kus kasvab lemmikloom, kipuvad rollid üha tihedamini sassi minema. Ühed näevad looma lapsena, kelle eest hoolitseda, teised aga ema-isana, kes peab pakkuma tuge ja mõistmist.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!