Metsaülemate kadunud maailm

Levila käis külas vanadel metsaülematel, kes aastakümneid majandasid meie metsasid. Nüüd vaatavad nad toimuvat – ja on mures. Levila kohtus ka metsatöösturitega, saeveskite töötajate, puitmajade ehitajate, lobistide, RMK metsaülemate ning poliitikutega – ja ka nemad jälgivad olukorda pingega.

Aita meil levida, jaga meie linke.
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Kuula

30 min

Tuleviku mets tuleb viletsam, väetim ja teenib meie lastelastele kordades vähem tulu, kui ta võiks – oleks meil lihtsalt veidi rohkem kannatlikkust.

Kuula
lageraie,
Märt Avandi,
Mati Poll,
raie

2. osa. Mis on metsa hind?

19 min

“Kõik tahavad kümne minutiga metsandusest aru saada, kuid see on võimatu.”

Kuula

36 min

"Ma ei salga, et intervjuude lõpuks tunnen end nagu Jüri Ratas, kes vanade metsaülemate delegatsiooniga hüvasti jättes küsis Stenbocki maja uksel, keda ta uskuma peaks."

Kuula
mets,
metsaülemad,
metsavahid,
raie

4. osa. Kadunud metsariik

38 min

"Mets on imeline. Ta on maailma kopsud, puhastab õhku, korrastab veerežiimi. Inimene ei suuda sinna midagi juurde panna. Ja praegu me hoopis hävitame."

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!