Kuula(51 min)
teadus

Kas kõik on eksperdid?

„TÜHI eeter“ kaheksas osa räägib, kuidas eksperte ära tunda ning kas ja miks on mõistlik neid usaldada.

  • Saatejuhid:Joosep Susi, Mari Uusküla
  • Külas:Rein Raud, Toomas Lott
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Salvestus, helikujundus:Janek Murd
  • Avaldatud:01.2023

Meie teadmised on piiratuda aja ja ruumiga, meie teadmised on piiratud pea kõikides valdkondades. Elus toime tulemiseks on mõistlik ja sageli hädavajalikki usaldada targemaid, usaldada eksperte. Tuleb toetuda teiste inimeste teadmistele. TÜHI ja Levila koostöös valmiva taskuhäälingu „TÜHI eeter“ kaheksas osa kannab pealkirja „Kas kõik on eksperdid?“. Küsime, kes on ekspert? Kuidas ekspertsust uuritakse? Kuidas eksperte ära tunda ning kas ja miks on mõistlik neid usaldada? 

Neil teemadel vestlevad kirjanik, tõlkija ja kultuuriteoreetik Rein Raud, TÜHI Aasia uuringute teenekas professor, ja Uppsala ülikooli teoreetilise filosoofia teadur ning Tartu ülikooli filosoofia ajaloo teadur Toomas Lott.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.