Vaata(104 min)

Seni rääkimata lugu Eesti üksusest Estcoy-8, mis kandis Afganistanis kõige suuremaid kaotusi Eesti välismissioonide ajaloos.

  • Autor:
  • Produtsent:Kristel Eplik
  • Muusika:Rainer Tugevus
  • Avaldatud:01.2022

2009. aasta mais alustas Afganistanis teenistust Eesti jalaväekompanii Estcoy-8, mis kuus kuud kestnud missiooni jooksul kandis suurimaid kaotusi taasiseseisvunud Eesti välismissioonide ajaloos, röövides kokku viie noore mehe elu.

Levila esimeses täispikas filmis "Estcoy-8" räägivad üksuse mehed ja hukkunute lähedased esimest korda, millise jälje on jätnud toimunud sündmused. Kuidas tulla toime enesetapu sooritanud sõbra surmaga? Millist igapäevaelu elavad mehed täna?

See on lugu Eesti inimestest võõral maal. Lugu vastutamisest, julgusest, leinast ja sellest, kuidas eluga edasi minna. Film on pühendatud hukkunutele, kuid ka kõigile neile Eesti inimestele, kes on Afganistanis teeninud.

Aita meil levida, jaga meie linke.
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!