Vaata(15 min)

Me käisime rämmaril

Meie uus videolugu Eesti teismeliste ja kahekümneaastaste seas tuntust kogunud poolpõrandaalusest bändist FMMB. Bändi nimi on lühend väljendist Fuck Money, Make Bitches.

Noor mees seisab järjekorras ja kiidab peagi algava kontserdi ausust ja toorust. See on ühtlasi ka tõenäoliselt kõige ropum je ebakorrektsem avalik kontsert sel aastal Eestis.

FMMB laulusõnad on nii rämedad, et nende lugusid tavalised raadiojaamad eetrisse lasta ei julge. 

Kui raadioeetrisse jõudvas muusikas on väga suur roppus pigem peidetud tärnide ja piiksude taha, siis Spotifysse ja Youtube'i jõuab see siiski üha enam peitmata kujul.

Näiteks septembri alguses oli FMMB lugu "Filipiin" Spotify Eesti kõige jagatumate lugude edetabelis 1. kohal.

Spotify Eesti elanike seas kõige jagatumate lugude edetabel septembri alguses.

Juba mitu nädalat võistleb lugu aga ka Spotify üldises edetabelis eestlaste Weekndi ja Billie Eilishiga. 

FMMB-s on üllatavalt palju liikmeid – tervelt 27. Kõigi meeste täpsed rollid jäävad segaseks, kuid sel suvel oli neist kahtekümmet võimalik näha korraga Patarei merekindluse hoovis väikesel laval tunglemas, mootorsaagi käivitamas ning nõgestega üksteise tagumikke peksmas.

Etendus meenutas kohati kunstiakadeemia performance'it, suur peenisekujuline lavadekoratsioon, maskides esinejad ning kirjad vahepeal käima tõmmatud mootorsae peal: "Su vanaema on lits" ning "Alo on pede!". 

Kuna FMMB populaarseimad lood olid Youtube'is kogunud üle 300 tuhande vaatamise ning bänd reklaamis oma kontserti kui esimest ning "võib olla ka viimast", otsustas Levila kohale minna, et mõista paremini, keda ja miks tõmbab tänapäeval räme muusika.

Hoolimata jahedast ilmast ja päeval maha sadanud vihmast oli Patarei väravate taga sajameetrine järjekord noortest kontsertikülastajatest.

Hoolimata sellest, et FMMB laulude sõnad võiksid naisõiguslaste grupis kõva kriitikat saada, oli lava ees palju tüdrukuid.

Paljud kontserdikülastajad, nii mehed kui naised, olid valmis meiega jagama, miks neile FMMB meeldib.

Meeldib see teistele või mitte. 

Vaata videot siit või kliki avapildil.

Ning tähelepanu! Vaata seda videot omal vastutusel ning kui kõhkled, ära vaata. Alaealistele keelatud!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.