Vaata(18 min)

Nii päästeti Eesti film

Filmide tegemiseks polnud raha. Kinod müüdi maha. See on lugu sellest, kuidas grupp inimesi asus Eesti filmitööstust päästma.

  • Režissöör:Marta Pulk
  • Produtsent:Marian Võsumets
  • Toimetaja:Hetlin Villak-Niinepuu
  • Operaator:Mattias Veermets
  • Avaldatud:05.2024

Hiljuti võitis Eesti režissöör Anna Hints parima režissööri auhinna Sundance'i festivalil, tema film "Savusanna sõsarad" sai aga parima dokumentaalfilmi auhinna Euroopa Filmiauhindadel.

Need on filmimaailmas sama head saavutused kui olümpiavõidud spordimaailmas. Kuid kaugetel 90ndatel oli Eesti filmil raha otsas, lagunevad kinod müüdi kinnisvarana maha. Oli neidki, kes ütlesid, et Eesti ei suuda kunagi teha häid filme ning Hollywoodiga konkureerimine on mõttetu.

Tiina Lokk ja paljud kaasamõtlejad arvasid aga teisiti. Sündis plaan Eesti filmi päästmiseks. Koos temaga räägivad Eesti filminduse ülesehitamisest Anna Hints, Katrin Kissa ning Marianne Ostrat.

Levila dokumentaalsari "Nad muutsid Eestit" räägib inimestest, kes on oma visaduse ja pühendumisega Eestit muutnud. Sari hakkab ilmuma Levilas korra kuus.

Sarjas varem avaldatud osad:

Sarja valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut ja LHV.

Sari valmis Levila ja Lola Productions koostöös.

Levila videosid saad vaadata vajutades ülaloleval pildil.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.