Kui palju teenib tegelikult tööampsudega?

Ajakirjanik Lennart Ruuda oli kuu aega tänapäeva turuvarblane, nutitelefon ühes, akutrell teises käes.

Kümned tuhanded Eesti inimesed teevad juhutöid, moodsas keeles tööampse. Paljude jaoks on see ainuke võimalus, kuidas leib lauale tuua. Aga üha enam on neid, kes noolivad lisateenistust kasvavate energiaarvete ja muude kulude katmiseks.

Aita meil levida, jaga meie linke.
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Kuula

18 min

Juhutööd võivad meid viia kohtadesse, kuhu me muidu kunagi ei satuks. Kuidas tõsta sokkide hindu? Kes on need inimesed mu ümber, miks nad minuga ei räägi? Ega te midagi varastanud pole?

Kuula

24 min

Tööampsu platvorm õnnitleb mind esimese tööjuubeli puhul, aga minu jaoks tähendab see karmi tõsiasja: ma jään ilma ravikindlustusest. Õnnetus ei lase end kaua oodata.

Kuula

20 min

Platvormitöö maailm avab end veel ühest küljest, välja ilmub uus liik: pisitöö. Kas ma saan hakkama ka boileri paigaldusega? Mida toob sügis tööturul?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.