Kuula(54 min)
haridus,
teadus

Kellele on tarvis masenduses õpetajat?

Räägime õpetajate heaolust, Eesti haridussüsteemi eripäradest ja küsime, millised võiksid olla lahendused.

  • Saatejuhid:Joosep Susi, Mari Uusküla
  • Külas:Merilyn Meristo, Katrin Aava
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Salvestus, helikujundus:Janek Murd
  • Avaldatud:09.2022

Teadlased löövad häirekella! Viimaste aastate uuringutest nii Eestis kui ka mujal selgub, et õpetajate vaimne tervis on üha süvenev murekoht. Stress, läbipõlemine, motivatsiooni langus, töölt lahkumine – kõik see on osa ka Eesti hariduse argipäevast.

Sellest tõukuvalt küsime Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste Instituudi ja Levila koostöös valmiva taskuhäälingu „TÜHI eeter” esimeses osas, millised õpetajaelukutse tunnused toovad kaasa vaimse tervise häireid, mis on Eesti haridussüsteemi eripärad ja millised võiksid olla lahendused.

Neil teemadel räägivad Merilyn Meristo, TÜHI prantsuse keele dotsent, kes on kirjutanud doktoritöö algaja õpetaja karjääri algust kujundavatest faktoritest, ja Katrin Aava, BFM-i kommunikatsioonidotsent, keeleteadlane, tekstiuurija, kes tegeleb muu hulgas õpetajate professionaalse arengu toetamisega. Vestlust veavad Joosep Susi ja Mari Uusküla.

Aita meil levida, jaga meie linke.
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.