Asutaja piinad. Oih, ma unustasin selle lisada

Mis on kõige väärtuslikum asi meedias?

  • Autor:
  • Autor:Daniel Vaarik
  • Illustratsioon:Joonas Sildre
  • Avaldatud:11.2021

Mis sa arvad, mis on kõige väärtuslikum asi meedias? Mõned variandid:

Logo
Urmo Soonvald
Link
Pealkiri
Maksumüür

Jah, õige vastus! 

Link. Link teisele väljaandele. 

Eriti siis, kui link on pandud nähtavale kohale ning sellele on soovitatud vajutada. Ja inimene leiab midagi uut enda jaoks.

Link on nagu lennuühendus kahe koha vahel ning kui sinuni teiste linke ei too, siis sa oled nagu üksik saar, mille olemasolust teavad vähesed maadeavastajad. No kujuta ette Kanaari saari ilma lennuühenduseta!

Levila on ise ülimalt linkiv väljaanne. Teiseks anname oma asju hea meelega teistele ka avaldada.

Me lubame oma tekste, kuuldemänge ja dokfilme kasutada teistel väljaannetel. Me oleme seda  teinud kõigi Eesti meediamajadega.

Näiteks Rahvusringhäälingus on üleval paljud meie audiolood ja kuuldemängud, nad on neid ka otse eetrisse lasknud. Õhtuleht on kahel korral avaldanud meie suuri lugusid ning Eesti Päevalehega tegime koos megaprojekti usu võimust. Postimees Juunioris ilmus just meie valimiste järjejutt.

Iga koostöö puhul tean ma juba ette, et kõik muu toimib, kuid vot kurat, linki Levilale unustatakse lisada iga teine kord. 

Näited:

“Oi, meil keegi hakkas vist isetegevust tegema, võttis lingi ära, tuhat vabandust!”


“Hei-hei, vabandust, kohe lisame!” (See on siis mitu tundi pärast loo ülespanekut, kus kümned tuhanded on juba lugu vaadanud.)

“Ot, kas meil tõesti oli SELLINE kokkulepe? Ma pean korra toimetuses üle rääkima!”

Tänaseks me teame, et link tuleb sisuliselt kirjaliku lepinguga kokku leppida ja selle ülespanek tuleb kohe üle kontrollida.

Teisest küljest näitab see, et just linki väga lisada ei taheta, et lingis peitub suur väärtus. Kõige rohkem on Levila saanud uusi lugejaid tänu linkimisele.

Võin peast öelda, et eks see "Usu võimu" koostöölugu neid kõige rohkem tõi. Nii et aitäh teile, kes te lingite! Ning kui sulle Levila meeldib, lingi ka.

Tervitusi!

Daniel

Aita meil levida, jaga meie linke!
Või toeta Levilat Patreonis (see on lihtne)!

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!