Need, kes ei näe, loevad rohkem

Tuhanded Eesti inimesed saavad raamatutega tutvuda vaid neid puudutades või kuulates. Sest nad ei näe. Priit Põldma on üks neist, kes raamatuid kuulamiseks sisse loeb. Järgnevas loos näeme, miks ta seda teeb.

Kuula

23 min

Kuidas on võimalik lugeda raamatuid, kui silmad ei seleta? Kuidas jõuab kirjandus nägemispuudega inimesteni ja mis rolli see nende elus mängib?

Kuula

18 min

Kus ja kuidas valmivad heliraamatud? Kas heliraamatu sisselugemine on esitaja jaoks treening, haltuura või hoopis meditatsioon? Käisime Eesti Pimedate Raamatukogu stuudios ja saime ka ise hääle valgeks.

Kuula

20 min

Eestis tegutseb kaks nägemispuudega inimeste kirjandusringi – üks Põhja-Eesti ja teine Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu juures. Nende kogunemised ei pruugi olla alati rahvarohked, kuid on tulvil kirglikku kirjandusarmastust.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!