Kuhu kaob mets?

Mis juhtub, kui hakata Eesti metsade seisu uurima ilma metsandusalase hariduseta, puhtalt lehelt? Daniel Vaarik proovib järele.

  • Tekst:Daniel Vaarik
  • Pildid:Joonas Sildre
  • Avaldatud:05.2023

Daniel pakub välja viis ettepanekut, mis aitaksid vaidlused metsa üle tupikust välja tuua. Mängu võiks astuda Vabariigi president, kelle ees laual on tirisev kell.

Ma mõtlesin, et meil on rahvuslik metsasõda, kuid andmeid vaadates tundub üha rohkem, et sõja asemel on lihtsalt palju turundust ja mainekampaaniaid.

Öönägemisseadmes kasutatav tehnoloogia aitab meil leida Otepää lähistelt kuivanud puid. Loe Danieli järjekordset metsaraportit.

Mis ometi toimub metsas? Daniel Vaarik otsib juba mitu nädalat andmeid, mis oleksid arusaadavad ja avatud. Siin tema uued avastused.

Metsamõõtjad käivad igal aastal läbi tuhandeid punkte Eesti metsades, kuid nende töö tulemust alati ei usaldata. Miks?

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!