Sari “Nad muutsid Eestit”

Vaata kõiki osasid siit!

Levila dokumentaalsari "Nad muutsid Eestit" räägib inimestest, kes on oma visaduse ja pühendumisega Eestit muutnud. Sari alustas ilmumist Levilas 2024. aasta veebruaris ning ilmub korra kuus.

Vaata
elu,
film,
poliitika

Nii päästeti Eesti film

18 min

Filmide tegemiseks polnud raha. Kinod müüdi maha. See on lugu sellest, kuidas grupp inimesi asus Eesti filmitööstust päästma.

Vaata

18 min

Kas sa teadsid, et Eesti ID-kaardi saatus on vähemalt korra rippunud juuksekarva otsas? Ning kas sa mäletad, et mõni aeg tagasi oli oht, et keegi võib su kaardi lahti häkkida? Kui tegutsemas poleks olnud neid kolme naist, poleks meil ehk ka sellist digitaalset isikutunnistust nagu meil täna on.

Vaata

19 min

Neile pakuti tööd kabinetivaikuses või tagalas, kuid nemad nõudsid meestega võrdset kohta lahingus. See on lugu sellest, kuidas Eesti sõjaväenaised on pidanud võitlema suhtumisega, et naiste koht ei ole eesliinil.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.

Kui saad pisut rohkem toetada, uuri lisaks siit!