Katkised vahetusõpilased

Noored keeravad aastaks kodumaale selja, et minna uut riiki ja kultuuri kogema. Ideaalis elavad nad koos armastava perega, leiavad kohalikke sõpru ning elavad unistuste elu. Selline peaks olema täiuslik vahetusaasta. Mõnel noorel nii hästi ei lähe. Neil kujuneb parim aasta hoopiski võitluseks vaimse tervise muredega.

Need kuus noort läksid aastaks võõrasse riiki elama ja võõrasse kooli õppima. Nad otsisid vaheldust oma igapäevaelule, tahtsid kogeda midagi uut ja lahedat. Nad kõik lootsid sattuda hoolivasse perre ja luua kestvaid sõprussuhteid kohalike noortega. Aga neil kõigil tekkisid vahetusaasta jooksul vaimse tervise probleemid.

Üks on lähedalt näinud kahte koolitulistamist ja teine vaatas, kuidas politsei vahetusisa arreteeris. Üks näljutas end ja teine tundis end täiesti üleliigsena. Üks pidi taluma seksuaalseid nalju ja teine perekondlikke pingeid.

20 min

Sandra kaks vahetusperet olid teineteise vastandid: esimene räpane ja hoolimatu, teine puhas ja armastav. Kuidas läks nii, et Sandra päeva pealt kodust ära viidi ja esimesele perele lähenemiskeeld määrati?

12 min

Eiki polnud enne vahetusaastat nii tõsiseid vaimse tervise probleeme kogenud. Vahetusaasta ajal oli tal paanikahoog ja psühhiaater pani talle diagnoosi, millest Eiki aru ei saanud. Halvenev vaimne tervis ja vahetusisa seksuaalsed naljad ajendasid Eikit õpilasvahetust katkestama ja poole pealt tagasi Eestisse tulema.

13 min

Emma läks vahetusaastale sooviga langetada kaalu ja saavutada elu parim füüsiline vorm. Ta hakkas end näljutama. Kui see loodetud tulemust ei toonud, asendus kalorite piiramine ülesöömishoogudega.

13 min

Helery põgenes igapäevaelu eest aastaks Norrasse. Ta lootis luua tähendusrikkaid ja kestvaid suhteid. Läks aga teisiti. Teda ei pandud tähelegi, ta oli igal pool nagu liigne pusletükk.

13 min

Uku elas aasta Ameerikas väikeses maakohas koos paljude loomadega. Loomad ajasid naabrid niivõrd tülli, et erimeelsuste lahendamiseks mindi kohtusse. See tekitas pingeid nii vahetuspere sees kui ka suhtluses Ukuga.