Kas Eesti poliitik üldse tunneb oma valijat?

Algab Levila viktoriin Eesti poliitikutele.

Ainult selged vastused, palun! 

Kui hästi tunnevad kaheksa armastatud Eesti poliitikut oma valijat? 

Iga päev astuvad meie viktoriinil üles Reformierakonna, Parempoolsete, EKRE, Sotsiaaldemokraatide, Eesti 200, Isamaa, Keskerakonna ja Roheliste esindajad.

Viktoriini kohtunik on Tarmo Jüristo sihtasutusest Salk. Kohtuniku hinnangud põhinevad põhjalikel valijauuringutel, mida Salk on regulaarselt korraldanud koos uuringufirmaga Norstat.  

Mäng käib võidu peale! Võitja kuulutame välja 2. veebruaril, kuid tõeline võitja selgub muidugi Riigikogu valimistel, 5. märtsil, 2023. 

Vaata

4 min

Kas liberaalse taustaga kohtunik Tarmo Jüristo tunnistab konservatiivi võitu? Kui hästi see temal välja tuleb? Ning lisaks ka mõned selgitused, kuidas viktoriiniküsimused sündisid.

Vaata

6 min

Roheliste kaasjuht Johanna Maria Tõugu on meie valijaviktoriini viimane osaleja. Kas ta suudab oma valijateadmiste osas edestada viktoriini liidrit Mart Helmet või teisel kohal olevat Lauri Läänemetsa?

Vaata

4 min

Mida arvavad Jüri Ratase valijad ühtsele eestikeelsele haridusele üleminekust? Kui palju Jüri Ratas oma valijate seisukohast ise teab? Ning kuhu on kadunud ümmargused vastused, millega Ratas kunagi peaministriametis kuulsust kogus?

Vaata

4 min

Kas Isamaa valija jaoks on tähtsam mure toimetulek või julgeolek? Mida arvab Isamaa valija kooseluseadusest? Ja kui hästi tunneb seda olukorda Isamaa tipp-poliitik Priit Sibul? Ning nagu meie viktoriini reeglid ette näevad – kui jutt läheb liiga pikaks, sekkub Levila kuri monteerija.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.