Ukraina,
Ukraina sõda,
Venemaa

Kirjutan teile Ukrainast

Päevik elust sõja ajal. Tarass Kovaltšuk on reisiblogija ning mitme digitaalse Telegrami-kogukonna asutaja Harkivist, kes saadab Eesti lugejatele kokkuvõtteid sõjast ja inimeste igapäevasest elust selle keskel.

Kuula

8 min

Kuidas toetada sõpra rindel? Nastja jooksis kuulivest seljas 30 kilomeetrit, et koguda Bohdanile drooni ostmiseks kakskümmend viis tuhat eurot.

Kuula

9 min

Tarass Bilka lennutab rindel drooni ja teeb iga päev Youtube'i ühe videoklipi sõjast. Nii juba kolmsada päeva, vahetpidamata, vaatamata kõigele.

Kuula
Ukraina sõda

Viimane lumehelves

10 min

Sa näed, kuidas teised sõjast psühholoogiliselt väsivad ja moraalselt läbi põlevad, ning keeldud vastu võtmast tõde, et ükskord tabab see ka sind.

Kuula

8 min

Harkivist pärist Aljona räägib, kuidas sõja eest keldrisse varjunud inimesed seal hakkama saavad.

Kuula

8 min

23-aastane Telegrami kanali Latšen Põše vedaja Igor Latšenkov räägib, kuidas on juba üle poole aasta seista Ukraina meediarinde eesliinil.

Kuula
Tarass Kovaltšuk,
Ukraina,
Ukraina sõda

Pool aastat sõja algusest

8 min

Tarass Kovaltšuk kirjeldab, mis tunne oli teadvustada, et pool aastat sõda täitus täpselt Ukraina iseseisvuspäeval. Loe või kuula sarjast "Kirjutan teile Ukrainast".

Kuula

8 min

Harkivi oblastisse humanitaarabi viinud Ira kirjeldab olukorda okupatsiooni alt vabanenud külades. Loe või kuula sarjast "Kirjutan teile Ukrainast".

Kuula

9 min

Katja perekond kaotas 2014. aastal Donetskis viis korterit, nüüd aga jäädi ilma kõigest, mis neil oli Izjumis. Venemaa on kaks korda inimestelt ära võtnud kõik, mis nad olid paljude aastatega kogunud ja loonud.

Kuula
Ukraina,
Ukraina sõda

Harkivi vabatahtlike rinne

7 min

Vabatahtlik tegevus on kujunenud veel üheks rindeks, mis aitab meil, ukrainlastel, seda sõda võita.

Kuula

7 min

Paratamatult hakkad mõtlema, et siin elamine on mingisugune rulett: iial ei tea, kuhu homme mürsk kukub ja kas sinu kodumaja püsti jääb.

Kuula
Tarass Kovaltšuk,
Ukraina,
Ukraina sõda

Täieliku kaitsetuse tunne

7 min

Üksi teadmine, et tuleb elada venelaste okupatsiooni ja võimu all, on laastav. Inimesi kurnatakse moraalselt – toidunappuse tekitamisega, tööpuudusega, rahapuudusega.

Kuula
Tarass Kovaltšuk,
Ukraina,
Ukraina sõda

Sõja teine reaalsus – okupatsioon ja Hersoni oblast

8 min

Külavanematele öeldi, et kui kuskil peaksid mingid protestimeeleolud avalduma, tehakse need külad maatasa. Ja kui kuskil linnas peaks miiting toimuma, lubasid venelased seal järgmise Butša korraldada.

Kuula
Herson,
Tarass Kovaltšuk,
Ukraina,
Ukraina sõda

Mõni hetk enne okupatsiooni – Herson

8 min

Katja esimeseks mälestuseks sõja algusest sai see, kuidas ta äratas ema sõnadega: „Ema, ema, tõuse üles, sõda algas!” Ema ütles talle: „Rahune, sa nägid halba und, ei ole mingit sõda.”

Kuula
Harkiv,
Tarass Kovaltšuk,
Ukraina,
Ukraina sõda

Kirjutan teile Ukrainast. 19. mai 2022

9 min

Kardan, et pärast võitu vajame me kõik psühholoogilist abi. Taban end aina sagedamini mõttelt, millise trauma see sõda meie põlvkonnale tekitab.

Kuula
Ukraina,
Ukraina sõda,
Venemaa

Kirjutan teile Ukrainast. 25. märts 2022

9 min

Nüüd tean ma täpselt, mida tunnevad põgenikud. Ja need on neetult vastikud tunded. Mitte keegi ei peaks neid kogema. Mitte kunagi.

Toeta meid!

Illustratsioon toetajatele

Iga Levilale kantud euro läheb uute lugude tegemisse. Levila maksab nii ajakirjanikele, fotograafidele, illustraatoritele kui ka lugusid sisse lugevatele näitlejatele alati võimalikult õiglast tasu.

See on võimalik ainult tänu inimestele, kes Levilat toetavad. Aita meil olla teistmoodi – teravad, tasuta ja värsked – ka edaspidi.